-

  «الوطن» یکی از روزنامه های کویتی

همکاری عربستان با آمریکا و گروهک منافقین بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران

 که به نزدیکی با حاکمان عربستان و ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ایران شهرت دارد با اشاره به حمایت‌های عربستان سعودی از گروهک تروریستی منافقین و شرکت مقامات این کشور در نشست‌های این گروهک در پاریس و همچنین سرمایه‌گذاری و تحریک قومیت ها به ویژه ایرانیان عرب زبان ساکن جنوب ایران و تشکیل ائتلاف عربی - آمریکایی علیه ایران به بهانه مبارزه با تروریسم از نقش مقامات سعودی از جمله ولیعهد این کشور در اغتشاشات اخیر ایران پرده برداشت.    روزنامه الوطن چاپ کویت در یکی از یادداشت‌های خود به قلم «احمد بودستور» نوشت: «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان در حوادث اخیر ایران، به طور پنهان دست داشت. وی جمله معروفی دارد که گفته است به زودی نبرد با نظام ایران را به داخل این کشور خواهد کشاند و این کار با همکاری آمریکا ‌صورت می گیرد. در اغتشاشات ایران مداخله آشکار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از طریق توئیت های وی مشاهده شد.

نشست آمریکا و عربستان با حضور بسیاری از روسای جمهور کشورهای عربی و اسلامی در بیست و چهارم ماه مه در ریاض در هنگام سفر مشهور دونالد ترامپ به عربستان برگزار شد. سفر ترامپ به ریاض نخستین سفر خارجی وی با هدف تشکیل ائتلاف عربی اسلامی به بهانه مبارزه با تروریسم و ضد نظام ایران بود.

ولیعهد عربستان همچنین در یک مصاحبه تلویزیونی که از شبکه العربیه پخش شد گفت، با نظام ایران تفاهم ندارد.

حضور عربستان سعودی در نشست مخالفان ایرانی در پاریس (گروهک تروریستی منافقین) که چند ماه پیش با حضور شاهزاده سعودی ترکی الفیصل برگزار شد، قابل توجه بود. ترکی الفیصل مراتب خرسندی خود را از شرکت در این نشست اعلام کرد و گفت، عربستان از تلاش های خود در حمایت از مخالفان ایرانی از طریق هماهنگی با «مریم رجوی»، رئیس مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین ) فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/


تاریخ : سه‌شنبه 19 دی 1396 | 21:02 | چاپ | نویسنده: نجف | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.